به اشتراک بگذارید

من مشکلات زیادی با پرینترها و چاپگرها داشته ام. تعداد بسیار زیادی از آنها را امتحان کرده ام؛ اما معمولا مشکلاتی برایم به وجود آوره اند که تاحدودی برایم ایجاد هزینه کرده اند. خرید یک چاپگر جدید به مراتب ارزان تر از خرید کارتریج ها است. اما در سال های اخیر، تکنولوژی چاپگرها پیشرفت کرده است. درحال حاضر من واقعا مشتاق چاپ کردن طرح های مختلف هستم و دوست دارم شاهد چیزهای جالبی باشم که خلق می کنم.

امروزه با استفاده از چاپگرها می توانید کارهای جالبی انجام دهید؛ و درضمن از آنها کسب درآمد کنید. در این مقاله من تعدادی از تکنیکهای جدید چاپ مورد علاقه ام در سال ۲۰۱۷ را جستجو کرده ام و با شما به اشتراک گذاشته ام. بیایید تا باهم نگاهی به آنها بیاندازیم.

 

DTG

تکنیک DTG یا چاپ مستقیم روی پوشاک نام دارد؛ که بسیار قوی درحال پیشرفت است. این نوع چاپ به مصرف کننده این امکان را می دهد تا بتواند روی تی شرت، ساق شلواری، شلوارک وهرچیز دیگری که می خواهد، به طور مستقیم و با هزینه ای نسبتا مناسب، طرحی را چاپ کند. این بدین معنا است که می توانید با هزینه ای نسبتا کم، کسب و کاری در زمینه تولید و فروش تی شرت راه اندازی کنید. این بسیار خارق العاده است. تنها مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد، خرید خود چاپگر است که ارزان نیست.

البته با گسترش محبوبیت این وسیله، هزینه های آن کاهش خواهد یافت. سرانجام قیمت چاپگرهای DTG مقرون به صرفه خواهند شد؛ زیرا استفاده از این وسیله به عنوان یک سرگرمی، طرفدارهای بسیاری خواهد داشت. حتی اگر اندازه آن کوچک تر شود، این وسیله در آینده بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

 

چاپگر انتقال آب

ممکن است همه نام آن را نشنیده باشید. اگر که با آن آشنایی ندارید، در اینجا نگاهی سریع به آن میاندازیم.

روش کار این چاپگر بدین صورت است که ابتدا یک طرح خاص را روی یک پوسته بسیار نازک (فیلم نازک)مخصوص چاپ می اندازید. سپس، یک فعال ساز (اکتیواتور) را روی این پوسته نازک اسپری می کنید، اجازه می دهید تا کامل جا بیفتد؛ سپس پوسته نازک را روی سطح آب فرو می برید. حال، فعال ساز دوم را روی پوسته نازک اسپری می کنید و قطعه ای که می خواهید روی آن طرح بیاندازید را با دقت در پوسته نازک قرار می دهید و مطمئن می شوید که طرح تمام سطح قطعه را بپوشاند. در آخر قطعه را خارج می کنید، روی آن را می پوشانید و پاک می کنید.

با استفاده از این چاپگر می توانید طرح هایی که خودتان طراحی کردید را روی پوسته نازک چاپ کنید و درنهایت روی قطعه ی مورد نظرتان طرح را بیاندازید. کارهای زیادی می توانید به کمک این وسیله انجام دهید. و حتی می توانید این کار را در خانه انجام دهید.

 چاپگر

کارت ویزیت های کتان

استفاده از محصولات قابل بازیافت همیشه جالب هستند؛ که در زمینه کارت های ویزیت نیز کاربرد دارند. این نوع کارت ویزیت ها از مواد دورریختی حاصل از تولید پوشاک درست می شوند و این به معنی به کار نرفتن درختان در تولید این کارت ها است. اینکه می توان بر روی کتان، طرح چاپ کرد موضوعی است که کمتر تعجب برانگیز است، اما این واقعیت که میتوان کتان را به کاغذ تبدیل است، بیشتر باعث شگفتی است.

 

چاپگرهای سه بعدی

چاپگرهای سه بعدی به سرعت مشهور شدند. با این چاپگرها می توان کارهای جالب زیادی انجام داد و چیزهای فوق العاده ای ایجاد کرد. و درحال حاضر به سوی جلو پیش می روند. هرکس، تنها با چندصد دلار می تواند کار خود را با این چاپگرها شروع کند. نکته جالب در مورد این نوع چاپگر این است که می توانید روی پارچه و لباس نیز چاپ سه بعدی انجام دهید.

 

چاپگر

چاپ روی منسوجات

چاپ تصاویر روی پارچه مدت هاست که انجام می شود، اما به دلیل بزرگ بودن سطح پارچه، این کار معمولا آسان است. با این حال، کاربردهای بسیار دیگری نیز این نوع چاپ دارد. مانند چاپ روی حوله، پیش بند، کوسن، بالشت و انواع وسایل دیگر که لیست آنها ادامه دارد. امروزه حتی می توان روی پرچم ها نیز چاپ انجام داد.

 

چاپ تصعید رنگ

یکی دیگر از ایده های کسب و کار، استفاده از چاپ تصعید رنگ است. فرآیند انجام کار ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر آید، اما می توانید با خریداری تجهیزات ارزان، کار خود را شروع کنید.

روش کار بدین شکل است که روی مواد اولیه ای مانند فلز، پارچه پلی استر و یا بعضی از انواع سرامیک، که روی آنها یک پوشش خاص قرار دارد، با استفاده از یک جوهر مخصوص، تصویری   بیاندازید، گرم کنید و سپس تحت فشار قرار دهید. شما طرح خود را با استفاده از جوهر مخصوص چاپ تصعید، چاپ می کنید، و سپس آن را روی قطعه موردنظر اعمال می کنید. سپس با استفاده از گرما و فشار ذکرشده، جوهر از حالت جامد به حالت گاز در می آید، و درطول پروسه طرح خشک می شود. به نظر میرسد که کار عجیبی است؛ اما این کار بسیار جالب، به کمک چند ابزار مختلف امکان پذیر است.

 

نتیجه گیری

نکته جالب در مورد چاپگرهای امروزی این است که کار چاپ را می توانید روی وسایل مختلف انجام دهید. می توانید روی متریال هایی مانند وینیل یا مقوا برای بسته بندی، یا روی متریال های مخصوص بنر، طرح های مختلف را چاپ کنید. تعداد چیزهایی که می توانید روی آنها چاپ کنید بسیار زیاد است؛ که یک دنیای بزرگ است. این دنیای بزرگ، ده ها ایده ی جدید برای کار با چاپگرها به شما می دهد که شما را به خرید چاپگرهای جدید ترغیب می کند.

 

منبع: creativemarket

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram has returned invalid data.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید