به اشتراک بگذارید

اکثر مردم به دلایلی کاملا از فروش متنفر هستند. صحبت کردن با مردم به منظور ترغیب آنان در خرید چیزی که احتمالا علاقه ای به کسب اطلاعات در مورد آن ندارند باعث پس زدن اکثر افراد می شود. با این حال، فروش برای کسب و کار، کسب و کار برای کسب درآمد و کسب درآمد برای زندگی مهم هستند.

حال سوال این است که چگونه بدون ایجاد مزاحمت برای افراد، فروش خود را انجام دهیم و باعث جذب مشتری شویم؟ حقیقت این است که شرکت های بزرگ با تکیه بر تکنیک های ضعیف فروش رشد نمی کنند؛ درعوض، آنها نحوه ی استفاده ار داستان گویی را می آموزند.

داستان گویی باعث ایجاد وفاداری و اعتماد و درعین حال فروش کالاها و خدمات کسب و کارها می شود. بهتر از آن اینکه، داستان گویی موجب حذف نیاز به تکنیک های بازاریابی، اسپم و تخفیف های سنگین می شود.

بنابراین اگر جزء افرادی هستید که می خواهید در مشتریان خود وفاداری و اعتماد ایجاد کنید و هم زمان پایگاهی برای مشتریان خود باشید، بهتر است داستان گویی را مدنظر قرار دهید. در اینجا ۵ مکان که می توانید هم اکنون از داستان گویی در تبلیغات خود شروع به استفاده کنید، آورده شده است.

داستان-گویی

شبکه های اجتماعی

در واقع داستان گویی یک داستان نوشته شده یا ضبط شده با یک شروع و یک پایان نیست. در عوض، می تواند یک داستان ادامه دار از مردم و شیوه زندگی ای باشد که شرکت شما به آن کمک و  از آن حمایت می کند.

یک نمونه آن، استفاده از اینستاگرام به منظور پست کردن تصاویری از افراد واقعی و شیوه زندگیشان است که از محصول یا خدمات شما استفاده می کنند. هدف صرفا فروش محصول یا خدمات نیست؛ بلکه کمک به مردم است تا شیوه زندگی خود را با شیوه زندگی ای که برند تجاری شما آن را ترویج می دهد، هماهنگ کنند و بتوانند آن را تصور کنند و با کمک شما به آن دست یابند.

چه از آن آگاه باشید یا نه، مشتریان شما شیوه زندگی خاص خود را دارند و دارای اعتقادات مشترکی هستند؛ بنابراین پست کردن عکس ها و ویدئوهایی که از آن شیوه زندگی حمایت و آن اعتقادات مشترک را تقویت می کند، می تواند تاثیر قابل توجهی در ایجاد وفاداری داشته باشد.

بنابراین، به منظور کمک به مردم در هماهنگ ساختن خود با شیوه زندگی خودتان، از داستان گویی در قالب تصاویر، داستان ها و ویدئوها در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

وبلاگ

گاهی اوقات داستان گویی تنها به معنی گفتن یک داستان است. این داستان می تواند داستان یک مشتری راضی یا داستان شروع کسب و کارتان باشد. این داستان ها نیز می توانند به آسانی، داستان هایی برای جالب تر کردن پست های وبلاگ شما محسوب شوند.

اغلب معلمان و سخنرانان برای توضیح چیزی یا در ادامه موضوعی که آن را آموزش می دهند، از داستان ها استفاده می کنند. همین کار را نیز می توان به منظور جذاب کردن و خواندنی شدن مقاله های وبلاگ به کار برد.

یک نمونه خوب از داستان گویی در پست های وبلاگ را می توانید در وبلاگ Copyblogger مشاهده کنید. آنها قبل از ارتباط دادن شما به مقاله، اغلب مقاله های وبلاگ را با نوعی داستان آغاز می کنند تا شما را به سمت مقاله بکشانند.

داستان گویی

صفحه “درباره ما” وب سایت

صفحه “درباره ما” بسیاری از کسب و کارها باعث خسته شدن افراد می شود. صفحاتی که در مورد آنچه که انجام می دهند، مدت زمانی که کسب و کار را انجام می دهند و برتریشان نسبت به رقیبان، صحبت می کنند.

اگر واقعا می خواهید باعث جذب افراد شوید و تاثیر طولانی مدت در آنها ایجاد کنید، از بخش “درباره ما” وب سایتتان برای گفتن داستان خود استفاده کنید. بعلاوه، داستان شما چیزی است که باعث متمایز شدن شما از سایرین می شود؛ و بیان این داستان در قسمت “درباره ما” تاثیری درازمدت به همراه دارد. چند نمونه عالی از صفحات “درباره ما” که از داستان گویی استفاده کرده اند عبارتند از وب سایت های: UnderArmor، Copyblogger و Moz.

ایمیل مارکتینگ

یکی از بهترین نمونه ها در این خصوص، Derek Halpern است. هنگامی که او یک محصول را راه اندازی می کند، درمورد مزایا و ویژگی های آن توضیح نمی دهد، فقط از طریق ایمیل داستان ها را برای شما می فرستد.

برای مثال، زمانی که او نرم افزار ساخت دوره های آموزشی آنلاین خود را راه اندازی کرد، یک سری ایمیل حاوی داستان هایی از افرادی که از این نرم افزار برای ساخت کسب و کار خود استفاده کرده اند را برای آنها می فرستاد. در این داستان ها، او درباره اینکه چگونه این افراد برای ایجاد یک کسب و کار، که درنهایت موجب تغییر زندگی شان شده است و با موانع و مشکلات مواجه شده اند، صحبت می کرد.

درنتیجه، فردی که این داستان ها را می خواند می تواند متوجه ارزش محصولی که او می فروشد، بشود و با دیدن داستان افرادی که تجربه ی مشابهی داشته اند و با گذر از تمام سختی ها به اوج رسیده اند، بر مشکلات و موانع غلبه کنند.

تبلیغات

تبلیغات بسته به جایی که مورد استفاده قرار می گیرند، پرهزینه هستند. درنتیجه، بسیاری از کسب و کارها دوست دارند که در تبلیغات خود مستقیما سر موضوع اصلی بروند. آنها چند خط درمورد آنچه که انجام می دهند می نویسند، مزایای کار خود را بیان کنند، و سپس دکمه فراخوان (Call-to-action) را قرار می دهند.

اما، تبلیغات درصورت دربرداشتن داستان، بسیار قدرتمند هستند. یک شرکت مانند Treehouse را درنظر بگیرید. آنها از این شیوه استثنا در تبلیغات خود استفاده می کنند. بخش کاملی به نام داستان های موفقیت در وب سایت شان قرار دارد که از آن داستان ها در تبلیغات خود در فیسبوک و جاهای دیگر به طور آنلاین استفاده می کنند.

 

منبع: entrepreneur

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram has returned invalid data.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید