اگر دوست دارید که از تصاویر زیبا و زنده در طراحی خود استفاده کنید و در عین حال باعث شلوغی پیام طرح نشوید، در این مقاله یک راهنمایی سریع درمورد نحوه استفاده از چندین تصویر در طراحی بیان شده است.

اگر می خواهید طرح های تبلیغاتی شما برجسته و بارز باشند، لازم است تا خلاق باشید. این روزها، گرفتن یک عکس زیبا کار آسانی شده است و شرکت هایی که طراحی های موفقیت آمیز انجام می دهند، آن شرکت هایی هستند که ابزارهای مناسب طراحی را با عکس های فریبنده ترکیب می کنند. ترکیب چندین تصویر بایکدیگر یک روش عالی برای ایجاد گرافیکی پویا است که جذبه بصری زنده و پیام قوی ای دربرداشته باشد. در ادامه به بررسی این نکات پرداخته شده است.

 

استفاده از لایه ها برای نمایش نتیجه

ایجاد طرح های تبلیغاتی

برای بیان داستان و روایت از طریق تصاویر، راه های زیادی وجود دارد؛ و یکی از جذاب ترین روش ها استفاده از مجموعه ای از عکس ها است که توالی رشد چیزی را نشان می دهند؛ برای مثال، نشان دادن چرخه زندگی یک گیاه یا مراحل پیشرفت و ساخت یک پروژه ساختمانی. این نوع جلوه بصری، چشمگیر و قابل توجه است. عکس ها را بر اساس پیامی که می خواهید به مشتریان خود انتقال دهید، قرار دهید؛ و به کمک ابزارهای مختلف طراحی، آن قدر با تصاویر بازی کنید و آنها را تغییر دهید تا به تصویری که فکر می کنید مناسب است دست یابید.

 

ایجاد چندین عکس از یک عکس

ایجاد طرح های تبلیغاتی

ایجاد طرح های تبلیغاتی

اگر عکسی دارید که چندین عنصر مهم در آن قرار دارد، کمی خلاقیت در کراپ کردن عکس می تواند کمک کننده باشد. بخش های خاصی از عکس را جدا کنید و آنها را بزرگ کنید یا تغییر دهید. این کار به شما امکان می دهد تا از یک عکس بتوانید یک کلاژ ایجاد کنید و همان عکس را بتوانید به عنوان پس زمینه به کار ببرید. این یک روش عالی برای بهره بردن از چندین عکس است.

 

استفاده از تصاویر برای متن

ایجاد طرح های تبلیغاتی

آیا قبلا از متن در طرح بندی طرح های خود استفاده کرده اید؟ حال می توانید متن را به یک تصویر ثانویه تبدیل کنید. استفاده از تصاویر زنده و هیجان برانگیز یک راه جالب و منحصر به فرد برای تبلیغ نام تجاری محسوب می شود. اگرچه پیدا کردن یک فونت مناسب و عالی ممکن است سخت و دارای محدودیت باشد، در برنامه فتوشاپ روش های زیادی برای ایجاد گرافیک های متنی جالب برای طراحی وجود دارد.

 

کراپ کردن تصاویر به اشکال ساده

ایجاد طرح های تبلیغاتی

یک دایره، مربع یا مستطیل ساده اگر در جای مناسب قرار گرفته باشند می توانند بسیار تاًثیرگذار باشند. برای مثال، می توانید با تغییر سایز تعدادی تصویر، آنها را به شکل حباب های فکر طراحی کرد؛ و یا با ترکیب چند عکس کوچک بایکدیگر آنها را شبیه برگ های یک درخت نشان دهید. تغییر اشکال ابتدایی و اصلی که در جهت موضوع گرافیک شما به کار می روند می توانند عنصری منحصر به فرد به طرح شما اضافه کنند. به غیر از اطلاعات تبلیغاتی استاندارد، این روشی خلاقانه برای ارایه آنها می باشد.

 

ادغام کردن تصاویر

ایجاد طرح های تبلیغاتی

ترکیب چند عکس در یک عکس می تواند بسیار چشمگیر باشد و باعث ایجاد توجه شود. برای مثال، می توانید سمت راست صورت یک نفر را با سمت چپ صورت یک نفر دیگر ترکیب کنید و از عکس دو شخص متفاوت، یک صورت کامل ایجاد کنید. از این سبک برای ترکیب هر چیزی می توان استفاده کرد و یک تکنیک مفید برای تمام انواع گرافیک ها است. برای ایجاد این تکنیک ساده اما تاثیرگذار نیز لازم نیست که یک طراح حرفه ای باشید.

قبل از امتحان این تکنیک هیجان انگیز، لازم است چندین عکس که با گرافیک و طرح شما همخوانی دارند انتخاب کنید. پس از انتخاب درست تصاویر، می توانید از ابزارهای طراحی برای تبدیل چند عکس به صورت یک عکس استفاده کنید.

 

اگر قصد دارید برای کسب و کار خود یک تبلیغ طراحی کنید؛ اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید؛ در ادامه مقاله چند راه ساده برای راهنمایی شما درباره عناصر اصلی طراحی تبلیغات ذکر شده است.

چه بخواهید یک تبلیغ را برای وب سایت یا برای چاپ طراحی کنید، هدف شما رساندن پیام خود به خوانندگان و مخاطبین است. به دلیل اینکه جلب کردن توجه مخاطبین به تبلیغ تنها ظرف چند ثانیه صورت می گیرد، داشتن یک طرح تاثیرگذار اهمیت دارد. هنگام طراحی تبلیغ، برای ایجاد سندی که مردم را به سوی خود جلب کند، لازم است تا با هر دو عناصر چاپی و بصری کار کنید.

مرحله اول: شناخت هدف و مخاطبین

قبل از طراحی یک تبلیغ لازم است تا برنامه ریزی کنید. بدین منظور باید هدف کسب و کار خود را بشناسید. اگر به طور واضح بدانید که می خواهید با تبلیغ خود به چه چیزی برسید، می توانید روی پیام خود متمرکز شوید. همچنین برای برنامه ریزی لازم است تا مخاطبین هدف خود را بشناسید. به کار بردن موضوع، محتوی و جلوه های بصری برای مخاطبین مختلف با یکدیگر متفاوت است. قبل از شروع کار این عوامل را بررسی کنید تا پیام و طرح شما مرتبط و مناسب باشد.

مرحله دوم: اضافه کردن جلوه های بصری

ایجاد طرح های تبلیغاتی

به آخرین باری که یک تبلیغ باعث جلوه توجه شما شده است فکر کنید؛ به احتمال زیاد، آن تبلیغ دارای آیتم هایی بصری بوده است که توجه شما را به خودش جلب کرده است. طرح بندی طرح خود را با انتخاب و قراردادن جلوه های بصری شروع کنید. باتوجه به نوع رسانه ای که می خواهید از آن استفاده کنید و فاکتورهای دیگر، این جلوه ها ممکن است شامل عکس، کلیپ های هنری، اشکال یا حتی رنگ های مختلف بشود. پس از انتخاب جلوه های بصری برای تبلیغ خود، می توانید به سراغ سرتیترها و موارد دیگر بروید. هرگونه تنظیمات نهایی را زمانی انجام دهید که تمام عناصر را در طرح خود قرار داده باشید.

مرحله سوم: قراردادن سرتیترها، کلمات و جمله ها

ایجاد طرح های تبلیغاتی

گرچه استفاده از یک تصویر هزاران بار ارزش دارد، استفاده ی تنها ازعناصر بصری همیشه نمی تواند پیام تبلیغ شما را منتقل کند. برای جلب نگاه بیننده و خواننده و برجسته کردن اطلاعات مهم، از سرتیترها استفاده کنید. قراردادن سرتیتر در بالای طرح، فضای کافی برای آن درنظر گرفتن و قرار دادن آن در بالای عناصر اصلی بصری منجر به جلب توجه مخاطبین ابتدا به آن قسمت می شود.

برای انتقال پیام تبلیغ، از کلمات و نوشته های تبلیغی هم استفاده خواهید کرد. نوشته های شما چه توضیح یک محصول یا یک تخفیف و چه اطلاعات دیگر باشند، باید نوع و سایز فونت را به گونه ای انتخاب کنید که خوانا باشند. هنگام قرار دادن متن، خود را به جای مخاطبین قرار دهید و متن و اندازه آن را به گونه ای که خواندن آن سخت باشد، نچرخانید و تغییر ندهید. متن اطراف جلوه های بصری و سرتیتر را به گونه ای به کار ببرید که توجه بیننده را از مهمترین عناصر تبلیغ منحرف نکند. با تغییر اندازه، رنگ یا فونت بخش های خاصی از متن می توانید اطلاعات نوشته خود را برجسته و بارز نمایید.

 

 

 

منبع: shutterstock

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *