عکس ها این پتانسیل را دارند تا بر روی یک سایت تاثیر مثبت بگذارد و یا اینکه کل سایت را زیر سوال ببرد. هر وب سایت معروف و محبوبی را که بررسی کنید می بینید، انتخاب خوب و مناسبی درباره عکس ها داشتنه اند که نشان دهنده همین نکته است. در ادامه به مطالعه ی مقاله ای از زبان Joshua Geary، یکی از نویسندگان مطرح سایت Glide Design در آمریکا است، می پردازیم.

در زمانی که موفقیت وب سایت توسط ضرایب تعامل صفحات مورد قضاوت بگیرد، شما نمی توانید آن را با انتخابات نامناسب عکس ها به خطر بیاندازید. بیایم نگاهی به روش شما برای استفاده از تصاویر تا ترکیب آنها بصورت یکپارچه با مابقی المان های طراحی سایت قرار بگیرد، بیاندازیم و همچنین پیغام وب سایت را گسترش بدهیم.

1- از عکس هایی که در صفحه باقی می مانند، استفاده کنید.

از خصوصیات عکس های چسبیده در صفحه این است که آنها را ماندگار می کند. آنها در ذهنتان باقی می مانند تا آنجا که نمی توانید به آنها فکر نکنید. آنها دقیقا بین دو چشمتان برخورد می کنند و بگونه ای بر روی شما تاثیر می گذارند که شما می خواهید به آنها برگشته و دوباره ببینیدشان.

 انتخاب عکس برای سایت
انتخاب عکس برای سایت

بیشتر سایت های عالی ورزشی از این تصاویر چسبیده در صفحه استفاده می کنند، سایت Slazenger  یکی از این سایت هاست. تصاویر قرار گرفته در سایت بسیار خوب هستند که شما را تشویق می کنند تا در بین محصولات چرخش کنید بدون توجه اینکه اصلا شما می خواهید آنها را بخرید یا نه.

2- ارتباط: عکس ها باید با هدف وب سایت هماهنگ باشند.

وب سایت شما چه می کند و کاربران و بازدیدکنندگان آنها کیست؟ جواب های این دو سوال می تواند به شما کمک کند بهترین تصویر را انتخاب کنید تا بتواند توجه دیگران را جذب کند.

62
انتخاب عکس برای سایت

بازار هدف سایت Levi جوانان، و طرفداران سبک هیپ هاپ و مدلینگ هاست. هر تصویر در این سایت باید مناسب با این بازدیدکنندگان باشد و هست. پس نیازی به هیچ تخیل و تصویرسازی ذهنی ای برای این سایت وجود ندارد. یک تصویر از مدل هایی که آخرین مدل کتان را پوشیده اند و از بودن با هم لذت می برند، استفاده از تصویر های مرتبط کاملا در مورد همین مسائل است.

3- تصاویری مربوط به محصولات و خدمات سایت استفاده کنید.

اگر شما می خواهید عکس مناسب را برای سایت خود انتخاب کنید، حواستان باشد که محصول را فراموش نکنید. برند های مطرح بسیاری در سرتاسر جهان تنها بر روی محصولاتشان تمرکز دارند و به چیز دیگری اهمیت نمی دهند.

63
انتخاب عکس برای سایت

به سایت Gucci مراجعه کنید، از تصاویر خلاقانه ای برای سایتش استفاده کرده است، ولی این تنها کاری که کرده است. تنها بر روی محصولاتش تمرکز داشته و این کار را بخوبی و گستردگی هرچه تمام تر انجام داده است.

4- شخصیت برند و خصوصیاتش را فراموش نکنید

برند شما باید خصوصیات بخصوصی را منتقل کند برای مثال، برند شما می خواهد پیشرفت و توسعه مندی خود را نشان دهد یا اینکه سرگرم کننده است یا مثل “رد بول” انرژی زا بودنش را به نمایش بگذارد.

64
انتخاب عکس برای سایت

تصاویر سایت Red bull خصوصیات سایت را با اعتماد بنفس بالایی منتقل می کند. هر صفحه از این سایت خصوصیات برند خود را منعکس می کند.

5- از حالت معمول متفاوت تر باشید.

گاهی مشتری شما بودجه مشخصی برای تصویرها اختصاص نداده است و در این حالت است که شما باید از تصویر های رایگان برای سایت خودتان استفاده کنید و اگر شما به اندازه کافی دقیق نباشید، وب سایت شما می تواند مانند سایت های دیگر باشد و به کلیشه تبدیل شود. صادقانه، اگر شما می خواهید از تصویرهای رایگان استفاده کنید،  تعداد محدودی از تصویر های مرتبط وجود دارد تا از بین آنها بتوانید انتخاب کنید. پس شما نیاز دارید که از بین عکس هایی انتخاب کنید که زیاد معمول نباشند و از آنها زیاد استفاده نشده است.

تصویر هایی را انتخاب کنید که می توانید تغییر دهید و در عین حال تلاش کنید به آنها کمی پیچ و تاب بدهید. سعی کنید از بدترین آنها بهترین را بسازید.

6- برای خرید عکس ها هزینه کنید.

اگر شما می خواهید برای تصویرتان هزینه کنید، مجموعه ای از عکس های زیبا وجود دارد که شما می توانید از مابین آنها انتخاب کنید.  شما بهتر است مطمئن باشید که از عکس هایی استفاده کنید که از لحاظ قانونی در وب قابل استفاده باشند. بنابراین،  بهترین راه اینست که شما مقداری پول برای خرید تصویرها کنار بگذارید و پتانسیل استفاده از بهترین عکس ها را برای خود بالا ببرید. تمام منابعی که تصویرها را می فروشند گران نیستند؛  گزینه های مقرون به صرفه ی بسیاری  وجود دارند که شما می توانید از بین آنها انتخاب کنید و ما به شما کمک می کنیم که خواسته تان انجام شود. از مابین سایت ها هر کدام که مد نظرتان هست را انتخاب کنید و به کمک ما عکس را بخرید و استفاده کنید.

7- در طراحی از احساسات استفاده کنید.

استفاده کردن از احساسات در وب سایت نه تنها آن را زیبا می کند بلکه تاثیرگذاری سایت را بالا می برد. یکی از راه های اولیه برای اینکه مطمئن شوید احساسات در سایت شما دیده شوند استفاده از تصویر است. وب سایت های مذهبی و یا خیریه بخوبی می توانند تاثیر مثبت احساسات را که با بازدیدکنندگان سایت را بخود درگیر می کند.

65
انتخاب عکس برای سایت

احساس شادی ، رضایتمندی و تعلق معمولا احساساتی هستند که باید از طریق سایت های خیریه و مذهبی منتقل شوند. در نمونه بالا به صورت تحسین برانگیزی به خوبی نشان داده شده و به نتایج خوبی هم رسیده است.

8- باعث لبخند خوانندگان خود شوید.

واقعا تصویر پایین باعث خنده شما نمی شود؟ مزیت نشان دادن یک تصویر خنده دار از وب سایت می تواند باعث شود معمولا بازدیدکنندگان به سایت برگردند و تمایل بیشتری برای اشتراک گذاشتن آن با دوستان و دنبال کنندگان خود داشته باشند. این تصویرها برای معرفی برندها انتخاب مناسبی خواهند بود.

66
انتخاب عکس برای سایت

9- استفاده از تصاویر تکان دهنده

از عکس هایی استفاده کنید که آنچنان توجه را به خود جلب می کنند که افراد بخواهند بدانند که سایت شما درباره چیست. در سایت Camacho Cigars  به خوبی این موضوع را نشان می دهد:

67
انتخاب عکس برای سایت

تصویری از عقرب که در حال آماده شدن برای نیش زدن به سیگار است،  شما را مجبور می کند تا دکمه Enter را فشار دهید و وارد سایت شوید.

10-از عکس هایی استفاده کنید که خودتان گرفته اید.

یک عکاس بشوید. کار کردن روی موضوع سایتی که با عکس هایی که از خودتان است و خودتان آنها را گرفته اید، کار مشکلی نیست. در این حالت، موضوع سایت هرچیزی باشد. شما نیاز نیست شروع به طراحی ای برای سایت به کنید که مجبورید از تصویر های موجود انتخاب کنید.

11- استفاده از تصاویر توصیفی

تصویر سازی می تواند حتی تصویرهای دنیوی را زیبا نشان دهد. و آنها را بیشتر جذاب کند. اینکار را سایت Disaronno بخوبی انجام داده است. بطری به تنهایی نمی تواند بایستند. هرچند، همراه کردن آن با تصویرسازی عالی این طراحی را چشم گیر کرده است.

68
انتخاب عکس برای سایت

12- از عکس های مردم واقعی استفاده کنید.

از عکس های مردم واقعی استفاده کنید، مخصوصا آنهایی که شبیه مدل ها نیستند، برای مثال، اگر شما سایتی را برای شرکت های خدماتی استفاده می کنید، چرا از مردم واقعی که در این شرکت کار می کنند یا از افرادی که این شرکت با آنها کار می کنند درون سایت قرار ندهید. اینکار اعتبار سایت را بیشتر از هرچیز دیگری بالا می برد.

13- کیفیت

من نمی خواهم اینجوری بیان کنم که شما از این موضوع آگاه نیستید، که استفاده از تصویرهای کم کیفیت هوشمندانه نیست. البته، معلوم است که شما به دنبال تصویر های با کیفیت بالا برای سایتتان هستید، اما طراحان سایت بسیاری وجود دارند که فکر نمی کنند، لازم است برای عکس هایشان از کیفیت بالا استفاده کنند. و بسیاری از آنها فکر می کنند که با اینکار سرعت سایتشان را با عکس های بزرگ، تمیز و یپکسل های کامل، بخطر می اندازند. هرچند ابزارهای فشرده سازی بسیاری وجود دارند که می تواند به شما کمک کنند تا سرعت ساییتان برای بارگذاری عکس ها کم نشود و در عین حال کیفیت مناسبی برای عکس ها موجود باشد.

14-استفاده از خوش یمنی های تجاری

یک شامپانره در سایت Mailchimp ،  یک گوریل در سایت Silverbak همه نمونه هایی از سایت هایی هستند که از عکس های طلسم خوش یمنی برای سود بیشتر  استفاده می کنند. شما هم می توانید اینکار را  بکنید هر چند جذاب کردن طراحی با آنها آسان نخواهد بود. بنابراین، جدا از اینکه به ایده طراحی سایت مناسب فکر کنید، شما بهتر است یک نشان خوش یمنی هم که مناسب طراحی باشد، انتخاب کنید. پس تلاش بیشتری نیاز دارد.

15- درباره عکس ها جدی باشید.

آیا شما درباره حضور عکس ها در سایت جدی هستید؟ آیا شما حاضرید هرکاری بکنید تا عکس های خوبی برای سایتتان انتخاب کنید؟ اصلا عکس ها  بخش مهمی از سایت شما هستند یا نه؟ به طور خلاصه، عکس ها باید بخش مهمی از استراتژی طراحی سایت شما باشند. اگر نیستند، شما هرچقدر هم تلاش کنید نمی توانید آن را درست کنید.

این 15 راهنمایی را یه یاد داشته باشید و سعی کنید که به آنها نیز اضافه کنید؛ و مطمئن شوید که بهترین عکس ها را برای بالا بردن اثر طراحی سایتتان بکار ببرید.

منبع : Joshua Geary

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *