طرح های گرافیکی مانند لوگوها، بروشورها، کارت های ویزیت و غیره برای ایجاد هویت نام تجاری بسیار مهم است. این طرح ها به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر عمل می کنند. فونت ها یکی از عناصر اصلی طیف گسترده ای از طرح های گرافیکی محسوب می شوند. استفاده خاص از یک فونت می تواند کل وجهه یک لوگو و سایر طراحی ها را تغییر دهد. بنابراین، انتخاب یک فونت در خلق حرفه ای یک طرح بسیار مهم است.

 

Reis .1

اگر به طراحی پوستر و لوگو علاقه دارید، شاید این فونت یک فونت گرافیکی عالی باشد. شما می توانید این فونت را به صورت رایگان از اینترنت تهیه کنید. این فونت به سبک دست نوشته است و از نظر طراحان یکی از بهترین فونت ها می باشد.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

این فونت که توسط Marcelo Reis Melo طراحی شده است، یک انتخاب عالی برای آن دسته از طراحان گرافیک می باشد که طراحی پوستر و لوگو انجام می دهند. شما می توانید از این فونت در کنار اهداف تجاری، برای اهداف شخصی نیز استفاده کنید. این فونت یک ظاهر غیررسمی دارد که برای طراحی در اکثر پوسترها ایده آل می باشد. این یک فونت عالی برای طراحی وب سایت هایی است که متعلق به کسب و کارهایی می باشند که می خواهند پیامی را به شیوه ای دوستانه و اجتماعی منتقل کنند.

 

Big John .2

این فونت طرح حروفی است که می تواند در اکثر طرح های گرافیکی که به یک عبارت بولد و درشت نیاز دارد استفاده شود. این فونت یک فونت خواهر، Slim Joe، نیز دارد. این فونت یک طرح هندسی دارد. از این فونت می توانید به طور رایگان برای اهداف شخصی استفاده کنید؛ اما برای استفاده تجاری لازم است تا اشتراک آن را خریداری کنید.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

 

Jaapokki .3

برای طراحی یک عنوان و سر صفحه جذاب که باعث جلب توجه شود، این فونت یک گزینه عالی برای شما خواهد بود. این فونت که توسط طراح فنلاندی، Mikko Nuuttila، طراحی شده است، دارای خطوط تمیزی می باشد. این فونت مجموعه ای از گلیف های درشت دارد. علاوه بر یک فونت عالی در طراحی عنوان، از این فونت در طراحی لوگو نیز استفاده می شود.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

 

Anders .4

Tom Anders Watkins، یکی از دانشجویان خلاق بازاریابی، این فونت را به عنوان یک پروژه تجربی طراحی کرده است. بنابراین، اگر به دنبال یک فونت مدرن و با طراحی مینیمال هستید، این فونت می تواند مناسب با نیازهای طراحی شما باشد. خطوط باریک حروف در این فونت می توانند برای ایجاد تأثیر فضای بیشتر در طراحی یک کارت ویزیت تجاری که فضای کمی دارد به کار روند. وجود خطوط دوگانه روی حروف، باعث منحصر به فرد به نظر رسیدن فونت ها برای بیننده می شود.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

 

Aventura .5

این فونت توسط طراحی به نام Jimmy Kalman طراحی شده است. او از فضای بیرون برای طراحی این فونت الهام گرفته است. این فونت دارای مجموعه ای کامل از حروف بزرگ، علامت ها و اعداد است.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

از این فونت در طراحی هایی که نشان دهنده طبیعت و ماجراجویی هستند می توان استفاده کرد. این فونت را می توان به صورت رایگان برای استفاده شخصی و یا با پرداخت هزینه برای استفاده های تجاری مانند طراحی بروشور استفاده کرد.

 

AXIS .6

این فونت توسط یک طراح اهل نیویورک طراحی شده است. این فونت از نوع sans serif می باشد که برای استفاده در فضای شهری و با الهام از هندسه طراحی شده است.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

این فونت برای طرح هایی که به منظور انتقال یک پیام شادی به کار می روند، گزینه ای عالی می باشد. بسیاری از فروشگاه های فروش مواد غذایی و گیاهی برای طراحی لوگو و هویت نام تجاری خود از این فونت استفاده کرده اند.

 

Azedo .7

این فونت توسط طراح پرتقالی، Pedro Azedo، طراحی شده است. این طرح حروف زیبا گزینه ای خوب برای تمام انواع طرح های گرافیکی مانند لوگوها، بروشورها، کارت ها، وب سایت ها و حتی طراحی بسته بندی محصول به حساب می آید.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

شما می توانید از این فونت برای طراحی هدلاین ها در اندازه های مختلف، چاپ گرافیک، لوگو، علامت ها و تی شرت ها استفاده کنید. Pedro این فونت را به عنوان یک هویت جدید برای خودش طراحی کرده است.

 

Futuracha .8

این فونت شما را یاد هنر دکو (هنر تزیینی) خواهد انداخت. بنابراین اگر بخواهید از این سبک در طراحی گرافیک مانند تصاویر و گرافیک ها استفاده کنید، می توانید برای انتقال پیام از این فونت استفاده نمایید.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

 

Building .9

اگر می خواهید از طریق طرح گرافیکی خود یک تأثیر بصری قوی ایجاد کنید، این فونت مناسب شما خواهد بود. هدف اصلی این فونت که توسط طراح ایتالیایی، Leonardo Gubbioni طراحی شده است، جلب توجه بیننده می باشد. بنابراین اگر برای جلب توجه بیننده با مشکل مواجه هستید، این فونت برای لوگئ و یا هر طرح گرافیکی دیگر مانند طراحی صفحات شبکه های اجتماعی مناسب است.

فونت برتر رایگان برای طراحان گرافیک

 

اینها نمونه ای از فونت های جذاب و منحصر به فرد هستند که می توانید برای ایجاد طرح های خود از آنها الهام بگیرید و با انواع طرح های گرافیکی استفاده کنید. در انتخاب فونت ها دقت کنید که فونت متناسب با نیازهای کسب و کار شما باشد و نشان دهنده هویت نام تجاری شما باشد. این نوع فونت ها معمولاً گران قیمت هستند اما می توانید فونت های معرفی شده در این مقاله را برای استفاده تجاری به طور رایگان به کار گیرید.

 

 

 

منبع: designhill

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *