تمام حرفه ها یک روش منحصربفرد و یک زمان خاص، برای بالا بردن فروش خود دارند. نو کردن طراحی پوستر  ، می تواند به شما در رسیدن به این اوج فروش، کمک کند. هرچند، بسیاری از حرفه ها، در برقراری ارتباط با خریداران و بازار هدف خود، شکست می خورند. و بسیاری از آن ها به دلیل نداشتن آشنایی با محیط بازار، خیلی زود محو می شوند.

اگر شما نمی خواهید در بین این برندها قرار بگیرید، و در بازار به دلیل نداشتن پیشنهادات جدید، فراموش شوید، باید ویژگی های خاص خود را با یک پوستر منحصربفرد، به دیگران جلوه دهید.

در این مقاله، Maria Jose، با یک سری نکات آسان نحوه طراحی یک پوستر جایگزین برای روش های دیگر بازاریابی را مطرح می کند. در این مقاله یک سری نمونه ها آورده شده، که می تواند به شما برای طراحی الهام بخشد.

1. خلق تصاویر با تجربه های جدید

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Alberto Vacca Lepri

من زمان زیادی از وقت خودم  را در حال بازی کردن با یک اسکنر بزرگ در استودیو کالج، می گذرانم. یک بار، در حالیکه اسکنر، عکس را پردازش می کرد، من تجربه های جدیدی را، با چرخاندن آنچه که داشت اسکن می کرد، بدست آوردم. عکس ها و گرافیک های بدست آمده، به مانند این می ماندند که انگار در حال ذوب شدن هستند، مانند عکسی که در پوستر بالا آمده است.

من همچنین از اینکه عکس را با اسپری کردن ثابت کننده، بر روی هر آنچه که می خواهم، منتقل کنم، لذت می برم. در این حالت، قبل از اینکه ثابت کننده خشک شود، عکس مرطوب را بر روی کاغذ خشک قرار می دهم. این روش به عکس ظاهری گرانجی می دهد.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

تلاش کنید از روش های جدید و متفاوت برای خلق عکس ها استفاده کنید. با انواع و طراحی های المان استفاده شده در تکنیک ها و پروسه های طراحی که وابسته به کامپیوتر نیستند، بازی کنید. زمانی که شما از نتایج بدست آمده راضی شدید، آن ها را اسکن کرده و مراحل انتهایی آن  را انجام دهید.

2. کاربرد خلاقانه ی حروف

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Matthieu Salvaggio

حروف های بزرگ را در زاویه های جذاب، تقسیم بندی کنید، مانند آنچه که در بالا آمده است. اگر نگران هستید که این روش مانع از راه ارتباطی شما شود، پس المان های طراحی را به جای نوشته ها قسمت بندی کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

در نمونه بالا، نوشته ها بخش جزئی از کل طراحی هستند، که با عکسی از زحل همراه شده اند. هرچند از حروف هم پوشانی و در عین حال جدا شده استفاده شده است، تشخیص کلمات به دلیل استفاده از رنگ های متفات ( ولی مشابه برای هر کلمه)، هنوز آسان است.

3. رنگ های سرزنده

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Studio Fables

همیشه از رنگ‌های مشخص که از کارایی آن‌ها مطمئنید، استفاده می کنید؟ از منطقه‌ی امن خود خارج شوید و به رنگ های سرزنده شانس جدید بدهید. شما می‌توانید از پالت‌های رنگ فلوراسانت، مانند بالا، یا از ترکیبات مونوکروم، استفاده کنید.

جنبه مورد علاقه‌ی من از پوستر بالا، این است که، چگونه رنگ چهارگوش‌ها از مورب‌ها متفاوت است و باعث دنبال کردن آن‌ها توسط چشم‌ من می‌شود. من گاهی شکل‌های مورب صورتی رنگ و گاهی شکل‌های آبی رنگ شاد را دنبال می‌کنم. این رنگ‌ها، ترکیب را پویا می‌کند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

ترکیبات فلورسنت، از نوع ترکیباتی هستند که به آسانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، مانند نوعی که در بالا بکار برده شده است.

4. المان های گرافیکی بزرگ

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Studio Feixen

نوع ساده‌ی کلمات و طراحی را فراموش کنید و یک گرافیک زیبا و برجسته را در میانه‌ی پوستر قرار دهید، مانند آنچه که در پوستر بالا آمده است. اگر شما به خوبی و از نزدیک به آن نگاه کنید، اسم مراسم “Werkschau” را نیز در آن خواهید دید، که هوشمندانه درون طرح قرار گرفته است.

اگر مطمئن نیستید که چگونه یک طرح گرافیکی را برای پوستر خود بکار برید، با رنگ، خمیر و گچ، یا هر واسطه‌ی دیگری که ترجیح می‌دهید، یک سری طرح حول یک موضوع و یا نقل قول با معنی، بزنید. اگر شما به یک گرافیک مناسب دست پیدا نکردید، می‌توانید از بخش‌هایی از این طرح خود به عنوان المانی برای طراحی بعدی خود استفاده کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

نمونه‌ای از گرافیک چشم هایی با سایز بزرگ در پوستر بالا، مابقی عکس را برای تصورات ذهنی بیننده، خالی گذاشته است.

5. از دست های خود استفاده کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Artëm Gridin

دست خط شما، هرچقدر هم نامرتب باشد، می تواند حروف بندی زیبا و جذابی را برای پوستر شما فراهم کند. نگاهی به نمونه مثال بالا بی اندازید، که چگونه از حروف با رنگ روشن درون دست‌هایی با رنگ سیاه استفاده کرده است.

شما نیز می توانید در همین روش، به دست خط خود یک شانس بدهید. از وسایل نوشتاری مختلف، مانند خودکارها، یا خودکارهای نوک صاف، برای نوشتن محتوایی که می‌خواهید بر روی پوستر خود بکار برید، استفاده کنید. وقتی شما از نتیجه‌ی آن راضی شدید، آن را با دیگر المان‌های بصری همراه کنید یا بگذارید این حروف به تنهایی بر روی پوستر باقی بمانند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

شما می‌توانید نکته استفاده از دست خط را، با استفاده از فونت‌های دست خطی یا قلم موها، در پوستر خود بکار برید.

6. با مصورسازی داده ها، بازی کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر ،Karin von Ompteda and Peter Crnokrak

با اطلاعات داده شده، کار کنید. آن را به گونه‌ی خلاقانه‌ای در پوستر خود وارد کنید، تا مخاطبان شما آن را از نزدیک ببینند. اگر شما در این تصویرسازی داده ها، تازه کار هستید، می‌توانید از ابزارهای آنلاین متفاوت برای تصویرسازی اطلاعات استفاده کنید، تا طرح گرافیکی مناسب خلق کنید. در اینجا می توان این ابزارها را دانلود کنید.

بسیاری از طرح های خلق شده با بسیاری از ابزارها در مقاله لینک شده بالا، بسیار ساده هستند. در این مقاله، نمونه های آمار اطلاعات به صورت میله ای و نمودار دایره ای، بکار گرفته شده اند، که گرافیک های بصری زیبایی را خلق نمی کنند. هرچند، بعضی از این ابزارها به شما اجازه می دهند که گراف های استریم، مارپیچی و دیاگرام های خورشیدی، طرح ریزی کنید، که از لحاظ جاذبه بصری زیباتر ، و به نمونه ای که در بالا آمده است، نزدیکتر هستند، و بر روی پوستر شما طرح خارق العاده ای ایجاد می کند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید، نمونه هایی را در کاتالوگ بصری سازی داده ها  ببینید، این لینک به شما کمک می کند تا برای کار خود الهام بگیرید!

7. نمونه های قدیم و جدید را ترکیب کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Anthony Neil Dart

روش ها و یا المان های جدید و قدیم را با هم میکس کرده تا پوستری با ترکیب بندی جدید، مانند نمونه بالا، دریافت کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر
طراحی پوستر
طراحی پوستر

اگر شما نمی دانید چگونه المان ها یا تکنیک ها را برای ترکیب، انتخاب کنید، یک نقاشی وینتج از سوژه ی پوستر و نوعی معاصر را برای امتحان، باهم ترکیب کنید.

8. یک زاویه جدید را امتحان کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Jelle Maréchal

ما ترجیح می دهیم، طرح هایی بزنیم که امن تر هستند، مخصوصاً زمانی که موضوع عکاسی مطرح می شود. تغییر ایجاد کنید و عکس هایی از زاویه های جذاب و پرسپکتیوهای جدید بگیرید.

دقیقاً نمی دانید این صحبت ها چه معنی ای می دهد؟ نگاهی به طراحی Jelle Marechal بیاندازید. به جای عکاسی از یک زاویه مشخص از دوچرخه سوار، Maréchal یک زاویه جذاب را برای گرفتن عکسی از یک زاویه غیرمعمول، بکار برده است. این کار پویایی را به پوستر اضافه کرده و نظر مخاطبان را به خود جلب می کند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر
طراحی پوستر
طراحی پوستر

عکس هایی که پرسپکتیوهای جذاب را نشان می دهند یا عمق میدان را منتقل می کنند، برای طراحی پوستر مناسب هستند. در نمونه ی بالا، کودکی در قاب پنجره دیده می شود، به خوبی موضوع پوستر را به نمایش می گذارد.

9. حروف بزرگ و پررنگ

طراحی پوستر
طراحی پوستر ، Jelle Maréchal

نزدیک به ددلاین است و چیزی برای به نمایش گذاشتن ندارید؟ از یک استراتژی طراحی کلاسیک، حروف بزرگ و برجسته به عنوان یک المان طراحی شده استفاده کنید. یک نقل قول پرمعنی، تاریخ، یا بخشی از یک محتوا که در یک اندازه بزرگ را بکار ببرید.

در بالا، یک لایه ی قدیمی که به صورت غیر معمول، با استفاده از رنگ های مختلف و حروف بزرگ، همراه شده است.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

با ویژگی های طراحی، مانند رنگ و سایه ها، به گونه ای بازی کنید، تا طرح خاص مد نظر شما زنده شود.

10. کنتراست های بصری قوی

طراحی پوستر
طراحی پوستر

زمانی که رنگ ها را برای پوستر مشخص می کنید، تم رنگی را انتخاب کنید، که کنتراست بصری قوی ای را خلق کند. لازم نیست که یک پالت پیچیده و ترکیبی را بکار ببرید. می توانید تنها به دو تم رنگی اکتفا کرده و یک پوستر زیبا طراحی کنید، مانند نمونه بالا.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

11. نوشته ها به عنوان المان طراحی

طراحی پوستر
طراحی پوستر

اگر می خواهید، از حروف و کلمات به عنوان المان طراحی استفاده کنید، اما نمی خواهید که آن ها در اندازه بزرگ خود را، نشان دهند، مانند نمونه ای که آمده، آن را به صورت خلاقانه در لایه ای از پوستر خود قرار دهید. با ترازبندی ، اندازه، رنگ و محل آن در طراحی، بازی کرده تا طرحی را برای پوستر آماده کنید که در ذهن ها ماندگار باشد، مانند نمونه ی بالا که توسط Studio Vie طراحی شده است.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

12. حروف روی المان های طراحی پوستر

طراحی پوستر
طراحی پوستر

من همیشه از طراحی هایی که حروف بر روی المان ها به صورت مستقیم، قرار گرفته باشد، لذت می برم. در بالا، یک نقل قول جالب بر روی خرچنگ نوشته شده است. هرچند، من بکار بردن حروف را بر روی هزاران المان مختلف دیده ام.اگر شما می خواهید از این استایل در طراحی خود استفاده کنید، نکته اصلی آن، قرار گیری ماهرانه ی کلمات بر روی المان مد نظر است. تصویری که بیشتر حس و حالی فوتوشاپ شده دارد، مورد علاقه ی هیچ کس نیست.

طراحی پوستر
طراحی پوستر
طراحی پوستر
طراحی پوستر

13. ترکیب عکس و حروف

طراحی پوستر
طراحی پوستر

لازم نیست حروف را در کنار و یا روی عکس ها قرار دهید، آن ها می توانند در درون عکس ها بکار گرفته شوند. Leo Rosa Borges، به جای طراحی یک عکس ورزشی دیگر، که همراه با یک عنوان بزرگ و مشخص باشد، کلمات و عکس را با هم ترکیب کرد و به یک راه حل جدید برای طراحی پوستر رسید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

14. از فونت های گرانجی استفاده کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

نگاهی به فایل فونت های خود انداخته و نوع جدیدی را برای پوستر خود طراحی کنید. چون به دنبال یک حس جدید و جایگزین هستید، لازم نیست که حالت نوشته های شما عالی باشند. در واقع، عیوب می تواند به حالت گرانجی آن بیافزاید.

قبول ندارید؟ نگاهی به مثال های بالا انداخته که چگونه به خوبی از حروف گرانجی عجیب، برای طراحی خود استفاده کرده اند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

15. حرکت را به عکس اضافه کنید

طراحی پوستر
طراحی پوستر

جنبه مورد علاقه ی من در پوستر بالا، حس حرکت و پویایی در آن است. برای رسیدن به نتیجه ای مانند این کار، باید محتوا چه المان های طراحی، چه حروف؛ را با گرید کردن در لایه طراحی قرار دهید. وقتی شما تمام المان هایی که دوست داشتید، را در صفحه پوستر خود قرار دادید، المان های طراحی را بچرخانید.

شما می توانید یا تمام المان ها و یا تنها یک المان را جابجا کنید، مانند شکل بالا. نتیجه ؟ به نظر خواهد رسید که المان ها در هوا پرت شده اند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

16. عکاسی خلاقانه

طراحی پوستر
طراحی پوستر

در انتخاب عکس ها به عکس های غیر متعارف و چندجنبه ای، شانس جدیدی بدهید. در پوستر بالا، برای Typomania، از حرف طراحی شده بر روی یک عکس مرتبط، در کنار خطوط متعارف، استفاده شده است. هرچند، با انتخاب این طرح، طراح، پوستری که نگاه بیننده را جذب می کند، خلق کرده که مدت ها در ذهن باقی می ماند.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

17. چیدمان خلاقانه

طراحی پوستر
طراحی پوستر

با اینکه من دوست دارم که گرید، محل قرار گیری محتوا را برای من مشخص کند، اما، اینکه اجازه دهیم که المان طراحی و یا عکس مورد استفاده، نحوه قرار گیری چیدمان را برای ما مشخص کند، ایده ی بدی نخواهد بود.

در نمونه بالا، گرید با عکس دو دست گره خورده در پوستر، ترکیب شده است، که چگونگی قرارگیری محتوا را تنظیم می کند. برای بکارگیری این روش، شما می توانید محتوا و تصویر را به گونه ای با قرار دادن نوشته ها در اطراف تصویر و متناسب با شکل آن، در پوستر قرار دهید، که حس ارتباط مابین آنها را به دیگران منتقل شود.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

18. از جوهر سیاه استفاده کنید.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

لکه ها و ذرات سیاه، خاصیتی دارند که حس و حال گرانج را به طراحی می دهند. اگر شما به دنبال راه سریعی هستید که به پوستر ظاهری شورشی دهید، از رنگ سیاه استفاده کنید.

در بالا، طراح از لکه های جوهری سیاه به جای آلت موسیقی برای خلق پوستری که حس مخالفت را منتقل می کند، استفاده کرده است.

طراحی پوستر
طراحی پوستر

19. بخشی از عکس را رنگی کنید
</st