6. سادگی

هدف از طراحی کارت های ویزیت تجاری ارائه اطلاعات درمورد کسب و کار یک شرکت و راه های ارتباطی با آن می باشد. در هر کارت ویزیت تجاری، ایمیل آدرس، شماره تماس، آدرس وب سایت، شماره فکس و اطلاعات دیگر شرکت به عنوان راه های ارتباطی نوشته شده است. یک طراح گرافیک باید بتواند به شیوه ای ساده این جزییات را ارائه دهد.

یک طرح گرافیکی ساده به این معنی است که چشم مشتریان بالقوه بتواند بدون هدایت شدن به سمت عناصر دیگر، بلافاصله جذب این جزییات تماس شود. بنابراین، روند جدید در طراحی کارت ویزیت اجتناب کردن از طرح های پر زرق و برق و حفظ سادگی کارت ویزیت می باشد.

طراحی کارت ویزیت تجاری

با این حال، سادگی به معنی فقدان سبک مناسب نمی باشد؛ زیرا سبک یک عنصر لازم در طراحی است که البته نباید اطلاعات تماس و طرح لوگوی شرکت را تحت الشعاع قرار دهد.

 

 7. قرار دادن عناصر برندینگ

طرح یک کارت ویزیت لازم است تا برای نشان دادن سریع جزییات تماس به بیننده، ظاهر ساده ای داشته باشد. اما این را نیز باید مد نظر قرار داد که مشتریان بالقوه بتوانند پیام برند تجاری شرکت را نیز دریافت کنند. پیام برند تجاری در طرح های رنگی، تصاویر و نمادهای به کار رفته در لوگو و سایر داده های بازاریابی قرار گرفته است.

بنابراین، رنگ ها و لوگو باید به شیوه ای ماهرانه در کارت ویزیت به کار گرفته شوند. در سال 2018، این روند مورد علاقه طراحان قرار گرفته است و آنها از رنگ، نمادها و تصاویر شرکت ها در پس زمینه کارت های ویزیت آنها استفاده می کنند.

طراحی کارت ویزیت تجاری

معمولأ در طراحی کارت ویزیت، استفاده از رنگ های گرفته شده از لوگو و طرح وب سایت ترجیح داده می شود. همچنین، در پس زمینه کارت فضای سفید زیادی برای استفاده وجود دارد؛ که بدین طریق جزییات تماس، درصورتی که هدف استفاده از کارت برای اهداف برندینگ باشد، به طور واضح مشخص خواهد بود.

 

 8. تایپوگرافی درشت

یکی دیگر از روندهای جدید در سال 2018، استفاده از تایپوگرافی بزرگ در فضای کارت ویزیت می باشد. تایپوگرافی درشت بلافاصله باعث جلب توجه بیننده به نام و شعار شرکت می شود. اکثر کارت های ویزیت تجاری به این شیوه طراحی شده اند.

کارت های ویزیت هایی که دارای یک طرح حروف درشت همراه با یک رنگ تک در پس زمینه هستند، ظاهری منحصر به فرد به طرح می دهند. اما این را نیز درنظر داشته باشید که کارت ویزیت و سایر اقلام طراحی شده برای شرکت، مانند بروشور، همان عناصر رنگ و صرح حروف مشابه را داشته باشند.

طراحی کارت ویزیت تجاری

و به این دلیل که طرح حروف بیان کننده هویت برند تجاری می باشد، در طراحی کارت ویزیت نیز همان طرح حروفی را به کار ببرید که در کمپین های تبلیغاتی از آن استفاده کرده اید.

 

 9. بازی هوشمندانه با کلمات و استفاده از نمادها

یکی دیگر از روندهای طراحی کارت ویزیت در سال جدید استفاده از شوخ طبعی در کلمات به کار رفته در کارت ویزیت می باشد. شوخ طبعی باعث انرژی بخشیدن به بیننده کارت و برانگیختن هیجانات او می شود. کلمات در پروسه تفکر، تأثیرات خود را دارا می باشند. این بدان معنی است که اضافه کردن یک عبارت شوخ طبعانه و لطیفه آمیز درباره شرکت شما باعث بیشتر پذیرفته شدن کارت ویزیت شما نزد مشتریان و مخاطبین می شود.

طراحی کارت ویزیت تجاری

اضافه کردن یک نماد و سمبل نیز منجر به تکمیل طرح کارت ویزیت می شود. نمادهایی را انتخاب کنید که بتوانند ارزش ها و پیام تبلیغاتی کسب و کار شما به بهترین شکل منتقل کنند.

 

 10. طراحی تعاملی کارت ویزیت

بسیاری از طراحان کارت ویزیت تجاری در طراحی کارت، طرح هایی بسیار تعاملی ایجاد می کنند. طرح تعاملی به معنی استفاده از جذابیت های گوناگون در طراحی برای اکتشاف و بررسی کاربران می باشد؛ برای مثال، استفاده از شکاف های کوچک در طراحی که حاوی اطلاعات می باشند و کاربران می توانند با بیرون کشیدن بخشی از کارت از داخل این شکاف ها به صورت کشویی، ادامه اطلاعات روی کارت را مشاهده کنند.

در ایجاد یک طرح تعاملی ایده های مختلفی وجود دارد. بعضی از طراحان از کارت های دو یا سه لایه استفاده می کنند. با این حال، پیشنهاد می شود تا در استفاده از شیوه تعاملی افراط نشود. طرح های تعاملی در عین حال که جذاب می باشند باید ساده طراحی شوند.

طراحی کارت ویزیت تجاری

عناصر به کاررفته در طراحی تعاملی باید با عناصر گرافیکی به کاررفته در سایر روش های بازاریابی همخوانی داشته باشد. برای مثال، بروشور یا برگه های تبلیغاتی اغلب به عنوان یک ابزار در تبلیغات نادیده گرفته می شوند. اما بهتر است طرح کارت ویزیت و برگه تبلیغاتی دارای عناصر مشابه باشند.

 

نتیجه گیری

کارت ویزیت های تجاری در اندازه ها و اشکال مختلف موجود می باشند و استفاده هوشمندانه از عناصر فضای سفید باعث می شود تا کیفیت و مهارت به کار رفته در طراحی آن تأثیرگذار باشند. تمرکز طراحان در طراحی کارت ویزیت در حفظ سادگی طرح با استفاده از فونت ها و رنگ ها همچنان ادامه خواهد داشت. کارت ویزیت های تجاری دربرگیرنده اطلاعات تماس یک کسب و کار و شرکت هستند؛ اما طراحی کارت ویزیت تجاری شما باید منحصربه فرد و خاص باشد تا بتواند تصویری مثبت از برند تجاری شرکت منتقل کند. کارت ویزیت تجاری باید دارای طرحی ساده و امروزی باشد تا بتواند در ایجاد تصویر برند شما نیز سازنده باشد.

اینها روندهای اصلی هستند که طراحان گرافیک در سال 2018 استفاده می کنند. همانطور که توجه کردید، برای انتقال واضح پیام یک برند، سادگی در طراحی همیشه یک روند برتر و مهم درنظر گرفته می شود. اینها روندهای الهام بخشی می باشند که برای ایجاد یک طرح ساده اما منحصربه فرد باید به طور دقیق دنبال شوند.

 

 

 

منبع: designhill

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *