یکی از بخش های ایجاد تعادل صحیح بین کار و زندگی، انجام به موقع کارها است. سال جدید فرصتی است عالی برای ایجاد چند تغییر ساده که به شما در دستیابی به این هدف کمک کند.

یکی از کارهایی که می توانید برای بهبود بهره وری و خلاقیت خود انجام دهید، بررسی ابزارهای مناسب کارتان می باشد تا از ابزارهای جدیدی که باعث انجام مؤثر کارها می شوند، بهره ببرید.

در این مقاله، برخی از بهترین ابزارهای جدید در سال 2018 معرفی شده اند که می توانند در خلاقیت و ابتکار شما مؤثر باشند.

 

Affinity Photo for iPad .1

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

این برنامه ابتدا در سال 2014 راه اندازی شد. این نرم افزار ویرایش عکس به دلیل اینکه ارزان تر و در بسیاری موارد قدرتمندتر از برنامه فتوشاپ می باشد، طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. با داشتن ویژگی هایی مانند زوم چند میلیون درصد، جایگاه خود را در فهرست بهترین جایگزین های فتوشاپ به دست آورده است. به تازگی این ابزار نسخه ی کامل iPad خود را نیز راه اندازی کرده است.

 

Google Backup & Sync .2

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

امروزه دیگر لازم نیست نگران پاک شدن اطلاعات خود در کامپیوتر باشید؛ به خصوص با راه اندازی ابزار Backup & Sync توسط شرکت گوگل دیگر هیچ بهانه ای برای نگرانی وجود نخواهد داشت.

این برنامه به طور ساده و به طور خودکار از تمام فایل های موجود در کامپیوتر شما از جمله، هارد دیسک و کارت های حافظه، روی فضای ابری بک آپ گیری انجام می دهد. استفاده از این ابزار تا زمانی که از محدوده 15 گیگابایتی Google Drive استفاده شود، هیچ هزینه ای دربر نخواهد داشت.

 

Lightroom CC .3

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

برنامه Photoshop Lightroom ابتدا در سال 2007 توسط شرکت Adobe معرفی شد. برخلاف وجود کلمه فتوشاپ در نام این برنامه، این ابزار وابسته به برنامه فتوشاپ و یا نسخه ای از آن، مانند برنامه Photoshop Elements نمی باشد. درواقع این برنامه، ابزاری مستقل است که دارای بعضی قابلیت های ویرایش تصویر می باشد؛ اما جذابیت اصلی این برنامه به سازماندهی تصاویر مربوط می شود.

نسخه اصلی Lightroom هنوز موجود است و درحال حاضر با عنوان Lightroom Classic CC شناخته می شود. با این حال، شرکت Adobe یک ابزار نسل جدید با نام Lightroom CC به عنوان بخشی از Creative Cloud منتشر کرده است. این ابزار جدید به کمک هوش مصنوعی کار می کند که امکان شناساندن تصاویر با کلمات کلیدی قابل جستجو را به طور خودکار فراهم می کند؛ درنتیجه دیگر نیاز به جستجوی دستی نمی باشد. بنابراین، این ابزار به خصوص هنگامی که نیاز به گرفتن تعداد زیادی عکس وجود داشته باشد، بسیار مفید است.

 

Fontjoy .4

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

برای اینکه بتوانید فونت های جفت را پیدا کنید، در سال 2017 یک ابزار جدید به نام Fontjoy معرفی شد که امکان ایجاد جفت فونت های جذاب و کاربردی را به طور خودکار فراهم می کند. می توانید میزان تفاوت یا شباهت جفت فونت ها را نیز انتخاب کنید.

 

Google Material Design Colour Tool .5

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

این ابزار جدید رایگان از شرکت Google به شما کمک می کند تا رنگ های مناسب برای اپلیکیشن ها و برنامه های خود را مطابق با اصول Material Design آن انتخاب نمایید. دراصل این برنامه ساخت و به اشتراک گذاری پالت های رنگ و اعمال آنها روی یک رابط کاربری نمونه را آسان می کند. علاوه بر آن، براساس دستورالعمل های دسترسی، میزان تناسب متن با رنگ را ارزیابی می کند.

 

Smartify .6

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

شاید یکی از بهترین روش ها برای گرفتن الهامات خلاقانه، بازدید از گاری های هنری محلی باشد. اما گاهی اوقات دیدن آثار هنری بزرگ بدون شناخت آن ها در متن می تواند یک تجربه خالی از اشتیاق باشد. برنامه Smartify یک ابزار رایگان می باشد که امکان شناخت یک اثر هنری را به سادگی از طریق اسکن آن فراهم می نماید.

 

Letrs .7

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

برنامه Letrs یک کتابخانه مبتنی بر پردازش ابری از فونت های مختلف است که در ازای اشتراک یکماهه، امکان دسترسی به بیش از 2000 فونت باکیفیت را فراهم می کند. این برنامه شبیه Adobe Typekit می باشد اما اصلی ترین تفاوت آن این است که صرف نظر از تعداد دفعات استفاده از آن، هزینه استفاده از آن افزایش نمی یابد.

 

Wick .8

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

درحالی که برنامه Adobe Flash به طور روزافزون قدیمی و غیرقابل استفاده می شود، برنامه Wick یک مسیر رایگان و مبتنی بر مرورگر برای ایجاد همان نوع بازی ها، انیمیشن ها و تعاملات ارائه می دهد.

 

Calligraphr .9

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

برنامه Calligraphr یک ابزار جدید است که امکان ایجاد فونت به وسیله دست خط خودتان را فراهم می کند. ابتدا یک قالب به صورت PNG یا PDF دانلود می کنید؛ آن را با دست خط خودتان پر می کنید، اسکن می گیرید و سپس این ابزار، خط شما را به صورت فونت های قابل استفاده ترجمه می کند. امکان ویرایش دیجیتالی فونت ها نیز وجود دارد.

 

Google Blocks .10

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

یک ابزار رایگان برای دارندگان هدفون های Oculus Rift و HTC Vive به حساب می آید. این ابزار امکان ایجاد مدل لو پلی (low-poly) در یک محیط واقعیت مجازی فراهم می کند. این برنامه به عنوان مکمل برنامه Tilt Brush طراحی شده است که امکان تبدیل هنر لو پلی به نرم افزارهای بازی مانند Unity و یا دانلود آن به صورت GIF متحرک را فراهم می کند.

 

Gravity Sketch VR .11

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

اگر از طرفداران نرم افزار طراحی سه بعدی Gravity Sketch می باشید، این برنامه یک ابزار واقعیت مجازی نیز راه اندازی کرده است. درحال حاضر برای هدفون های HTC Vive موجود است و به زودی برای هدفون های Oculus Rift نیز ارائه می شود. این ابزار امکان انتخاب  بین طراحی آزاد و ویرایش نقطه کنترل را فراهم می کند و پس از اینکه از مدل های خود راضی بودید می توانید آنها را به نرم افزار CAD انتقال دهید و اصلاح نمایید.

 

Pixelmator Pro .12

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

این برنامه ابتدا در سال 2007 راه اندازی شد. Pixelmator به عنوان یک ویرایشگر ارزان تصویر، به یک گزینه محبوب به جای فتوشاپ تبدیل شده است. به تازگی، این برنامه یک نسخه باکیفیت به نام Pixelmator Pro منتشر کرده است که دربرگیرنده یک رابط کاربری مدرن تک پنجره ای، ابزارهای ویرایش غیرمخرب با پردازش گرافیکی GPU و ویژگی های ویرایش پیشرفته می باشد. اگر یکی از طرفدارهای برنامه اصلی Pixelmator و نحوه کار آن می باشید، اما به دنبال ویژگی های بیشتر هستید، این برنامه می تواند گزینه ای عالی برای شما باشد.

 

Microsoft Video Indexer .13

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

سال 2017 پر بوده است از ابزارهایی که با هوش مصنوعی همراه بوده اند. برنامه Microsoft Video Indexer نیز یک نمونه دیگر از ابزارهایی است که با استفاده از هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل ویدیوها می پردازد. این برنامه زمان تغییر یک صحنه و یا ظاهرشدن یک متن در ویدیو را شناسایی می کند و برای تولید یک متن صوتی می تواند کلمات را به خوبی تشخیص دهد. این برنامه حتی برای شناخت احساسات خاص بیان شده، از تحلیل احساسی استفاده می کند. تمام این قابلیت ها برای اشخاصی که ویدیوهای زیاد تولید می کنند جذابیت خواهد داشت.

 

ARKit .14

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

درست زمانی که تصور می کنیم واقعیت افزوده، به گذشته پیوسته است، شرکت اپل با انتشار برنامه ARKit، امکان ایجاد تجربه های AR برای دارندگان iPhone و iPad با سیستم عامل11  Ios را فراهم کرده است.

 

Corel Painter 2018 .15

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

شرکت Corel با کمی پیشرفت توانسته است در سال 2018 نسخه نرم افزار هنری خود به نام Painter را راه اندازی کند. ویژگی برجسته این برنامه، قابلیت Thick Paint می باشد که امکان اعمال نقاشی دیجیتال روی بوم به صورت لایه ها را فراهم کرده است.

این نوآوری جدید به طور خاص مورد هدف هنرمندان با پیشینه نقاشی سنتی می باشد که می خواهند نقاشی پیکسل شده خود را به روشی که به واقعیت بسیار نزدیک است ایجاد کنند.

 

CodePen Projects .16

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

اکثر طراحان گرافیک با CodePen به عنوان روشی برای آزمایش، نشان دادن و نقد قطعه کدهای یکدیگر آشنایی دارند. با این حال، امسال این برنامه با راه اندازی محیط توسعه مجتمع خود (IDE) به جذابیت خود افزوده است. CodePen Projects امکان ساخت وب سایت ها درون مرورگرها و مشاهده پیش نمایش آنها حین ساخت را فراهم می کنند. شما می توانید از ابتدا شروع کنید و یا از قالب ها استفاده نمایید. درضمن، چند ابزار اشکال زدایی بسیار هوشمند نیز در این برنامه وجود دارد.

 

Photoshop Curvature Pen Tool .17

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

شرکت Adobe جدیدترین نسخه بروز شده Photoshop CC، نسخه 19 ، را منتشر کرده است. خبر مهم این است که یک ابزار بسیار جدید به این نرم افزار اضافه شده است که امکان طراحی خطوط منحنی را آسان تر کرده است. در زیر منوی Pen Tool در پنل Tools می توان به این ابزار جدید دسترسی پیدا کرد. با این ابزار می توان نقاط (points) را اضافه کرد و منحنی بین آنها به طور خودکار ایجاد می شود و سپس می توان بخش هایی از منحنی را نیز اصلاح کرد.

 

Adobe Dimension .18

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

این برنامه در ابتدا با عنوان “Project Felix” راه اندازی شد. Adobe Dimension یک ابزار جدید برای ترکیبات دو بعدی و سه بعدی می باشد.  با استفاده از این ابزار می توانید به کمک ویژگی های دو بعدی و سه بعدی، ترکیبات photorealistic ایجاد کنید و یا به یک مدل سه بعدی، هنر دو بعدی اضافه نمایید.

 

Cineware for IIIustrator .19

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

شرکت Maxon، سازنده سینما 4 بعدی، در چند سال اخیر با همکاری شرکت Adobe سعی کرده است تا قابلیت همکاری بین مجموعه نرم افزارهای خود را برای کاربران بیش از پیش یکپارچه سازد و به تازگی برنامه Cineware برای IIIustrator را منتشر ساخته است. این پلاگین رایگان یک روش جدید برای آوردن ویژگی های C4D به Adobe IIIustrator ارائه داده است و به آسانی مانند برنامه Adobe Dimension، گرافیک های دو بعدی و سه بعدی را ترکیب می کند.

 

InVision Studio .20

20 ابزار برای طراحی خلاقانه

در طی سال های اخیر، برنامه InVision به عنوان یک پلتفرم نمونه سازی شده وب و اپلیکیشن به خوبی ایجاد شده است و در سال جدید برنامه InVision Studio را به عنوان یک برنامه جایگزین فتوشاپ راه اندازی کرده است. این ابزار به طور یکپارچه مناسب محیط InVision می باشد و به این معنی است که دیگر نیازی به طراحی تصاویر UI در یک برنامه و وارد کردن آنها به برنامه دیگر نیست. این ابزار هنوز در عمل مشاهده نشده است؛ اما به عنوان قدرتمندترین ابزار طراحی صفحه نمایش دنیا نامیده شده است.

 

 

 

منبع: creativebloq

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *